Vánoční tip: 3D ozdoby z papíru

Vánoční ozdoby z papíru si snadno vytvoříte z 3D omalovánek od společnosti Helma Roto. Ozdobu si lehce vyloupnete z podložky, poskládáte a vymalujete podle návodu nebo vlastní fantazie.

Navíc si předtím můžete obrysy i okopírovat a použít pro výrobu dalších ozdob. S výrobou vám pomůžou i malé děti nebo senioři, kteří se společně pobaví a procvičí fantazii i jemnou motoriku. Originální 3D omalovánky, skládací hračky z papíru ilustrované Romanou Andělovou, navíc děti zabaví i poučí.

Okamžik, kdy se plochý papír promění v krásné, trojrozměrné zvířátko, pohádkovou postavu, dinosaura nebo vánoční ozdobu, je pro malé děti kouzelný. Chvíli, kdy skládačce vdechnou život pomocí pestrých barev, namalují jí tvář, upraví tvar a hračka jednoduše začne žít svým vlastním pohádkovým životem, milují ze všeho nejvíce. Společnost Helma Roto proto ve spolupráci s výtvarnicí a ilustrátorkou Romanou Andělovou představuje 3D omalovánky,  které rozvíjí dětskou představivost, zručnost, prostorové vnímání a v neposlední řadě dětskou fantazii.

Není nic krásnějšího, než prožívat společně strávený čas se svými dětmi. Využijte jej  k oboustranné spokojenosti a zkuste vytvořit trojrozměrnou, barevnou papírovou hračku nebo vymalovat okouzlující pohádkové motivy. Nejen, že se společně pobavíte, ale vaše dítě si navíc vyzkouší zapojit vlastní svět fantazie a trénovat řadu základních dovedností.

„Snažili jsme se pro děti připravit 3D omalovánky tak, aby je zaujaly po celou dobu tvoření. V dnešním digitálním světě není lehké představit dostatečně atraktivní produkt, který získá jejich pozornost a touhu tvořit a rozvíjet fantazii. Věřím, že se nám to povedlo, a že si z naší široké škály motivů každý vybere a ponoří se tak společně s dětmi do pohádky či zvířecích říší“, říká Romana Andělová, výtvarnice a ilustrátorka ze studia Angel Art a dodává: „není přece nic krásnějšího, než prožívat společně strávený čas se svými dětmi“!

Jak se tvoří s 3D omalovánkou?

Složit papírovou trojrozměrnou hračku nikdy nebylo jednodušší. Pro každého malého umělce je na papírovém základu připravený obrys hračky k vyloupnutí a jednoduchý malovaný návod k sestavení. V každém balení je hraček hned několik! Jakmile si sestavíte všechny kousky,  můžete si připravit pastelky, barvičky nebo fixy a každou hračku vymalovat podle návrhu nebo vlastní fantazie. Jednotlivé papírové obrysy navíc můžete použít i jako samostatné šablony zvířátek nebo postaviček k malování.

3D omalovánky jsou skvělou výtvarnou pomůckou motivující děti od 4 let k vlastnímu tvoření. Malí výtvarníci se tak učí samostatně pracovat a soustředit se. Pro rodiče je zajímavé díky pozorování dětí při dotváření omalovánek zjistit, jakou má dítě fantazii, motorické schopnosti, barevné cítění či cit pro přesnost. Můžete také nechat dětem prostor pro vlastní projev, vždyť u mnoha budoucích povolání je fantazie předpokladem úspěchu.

mm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *