Babypoint zve do Mostu na Den bezpečnosti silničního provozu

Pokud ještě nemáte vymyšlený program na neděli 8. června, pak by vás mohl zaujmout Den bezpečnosti silničního provozu, který začne v 10 hodin v areálu Polygon Most.

Celodenní program pořádá Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje ve spolupráci s Centrem bezpečné jízdy Polygon Most. Těšit se lze na pestrý a naučný program pro děti i dospělé. Chybět nebudou ukázky činnosti, techniky a vybavení složek integrovaného záchranného systému, simulace dopravní nehody, ukázka výcviku služebních psů, instruktáž správné a bezpečné přepravy dětí v dětských autosedačkách, soutěže, divadélko pro děti a mnohé další! Vstup na akci je zdarma.

Doslova nabitý celodenní program zahrnuje především ukázky práce složek integrovaného záchranného systému včetně simulovaných dopravních nehod. Budete se moci seznámit s pravidly bezpečného pohybu na vozovce (pěšky, na motorce nebo v autě).

K dokonalému přiblížení problematiky poslouží simulátor nárazu, otočný simulátor, jízda na kluzkém povrchu, jízda zručnosti či simulační jízda pod vlivem alkoholu a drog.

Chybět nebude ani oblast zabezpečení vozidel, problematika bezpečné barvy vozu či cestování se zádržnými systémy. „Návštěvníky bychom rádi seznámili s nezbytnými principy správné přepravy dětí v automobilech. Zdůrazníme přednosti instalace dětských autosedaček proti směru jízdy. Představíme pomůcku pro bezpečné a pohodlné poutání těhotných žen. Naším cílem je ozřejmit základní bezpečnostní požadavky a upozornit na často se vyskytující chyby a omyly při cestování s dětmi v autě,“ vysvětluje Diana Schneebergová z firmy Babypoint, specialistka na autosedačky norské značky BeSafe. Pro děti mají organizátoři připravené divadélko, soutěže, testy, dopravní hřiště či elektromobily. K vypůjčení budou motokáry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *