Nákupní centrum láká na dinosaura v rozšířené realitě

Návštěvníci nákupního centra Premium Outlet Prague Airport (POP) mají nově možnost setkat se tváří v tvář populárnímu Triceratopsovi. Originální fosílii před jejich zraky oživí aplikace v rozšířené realitě .

Instalace, volně přístupná v prostorách nákupního centra, představuje původní exponát, který byl v roce 2018 objeven v americkém státě Wyoming. Kromě možnosti dozvědět se řadu zajímavých informací, budou mít návštěvníci příležitost přivést k životu více než 67 let milionů let starou lebku pomocí moderní technologie. Namíří-li na exponát tablet dostupný na místě, hlava postupně ožije a osvobodí se z expozice. Před lidmi tedy najednou tento populární býložravec z období křídy stane v celé své velikosti. S asi sedm metrů velkým jedincem si pak návštěvníci mohou pořídit fotografii obdobnou záběrům z filmového hitu devadesátých let.

Na původní fosílie dalších dinosaurů, například býložravého Diplodoka nebo masožravého Allosaura, se budou návštěvníci moci přijít podívat v rámci připravované sbírky Dinosauria Museum Prague. Muzeum nabídne sbírku více než 150 milionů let starých koster řady dalších dinosaurů. Otevření muzea je plánováno na jaře 2021.

mm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *