Udělejte si vypečené kuřátko s citrony

Receptů na přípravu kuřecího masa je nespočet, ale vedle přípravy je snem každého kuchaře udělat do křupava upečené a lehce narůžovělé kuřecí maso a také všech, kteří si na něm chtějí pochutnat.

Pro úspěšný výsledek na talíři by měl vedle receptu být důležitý ještě výběr kvalitního kuřecího masa, správné dochucení a dodržení postupu. Drůbežářský závod Klatovy přidává svůj recept na do křupava vypečené a šťavnaté kuřátko. Samotný výběr masa ovlivní konečný výsledek naší práce a především chuť. Je proto dobré vybírat kuřata z osvědčených českých chovů.

Recept:                    

Postup a ingredience

  • 1 celé kuře asi 1,5 kg
  • Sůl
  • Směs bylinek (např. oregano, tymián, bazalka)
  • 2 citrony
  • Olivový olej
  • 4 stroužky česneku

Maso je vhodné před úpravou nechat přivyknout na pokojovou teplotu. Docílíte tak vyrovnání teploty v celém kuřeti a následně rovnoměrného pečení. Nedojde tak k vysušení. Nebojte se při přípravě kuře důkladně osolit nejen zvenčí, ale i zevnitř a dále omyté bylinky nakrájejte a vložte do vnitřku kuřete.  Nasolení dodává kůži na křupavosti, za kterou vás pak přátelé zajisté ocení. Rovnoměrného propečení docílíte i svázáním kuřete. Zamezíte tak úniku šťávy a zabráníte vysušení prsou. Pro pečení zvolte menší pekáč s roštem a rozházejte na kuře i okolo citrony a česnek, opět  se nebojte sáhnout po bylinkách. Aby se kuře hezky propeklo, pečte ho první půl hodinu prsní částí dolů a spíše zvolna. Troubu si předehřejte ideálně na 160 až 180 stupňů celsia. Zvýšením teploty na posledních pár minut dosáhnete křupavé kůrčičky. Po vyndání kuřete z trouby ještě chvíli vydržte. Maso si tak chvíli odpočine a bude se lépe krájet.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.