Audioteka.cz – Nemůžete číst? Poslouchejte audioknihy

Čtení knih je oblíbená činnost všech věkových generací. Člověk začíná se čtením jako malé dítě a jak pomalu dospívá, postupně obměňuje své hrdiny a literární žánry. Kniha je s lidmi od počátku věků, vždyť kolem roku 100 po Kristu byl sepsán první svitek Bible. Ale co dělat, když chcete číst, ale bohužel vám to unavené oči nedovolí?

Když vám slábne zrak, sázkou na jistotu jsou audioknihy. Knihy jsou předčítány známými českými herci, díky nimž můžete poslouchat vaše oblíbené příběhy ušima. Audioknihy nemusíte poslouchat pouze ve volné chvíli. Díky moderním technologiím dnešní doby můžete mluvené slovo poslouchat úplně kdekoliv a kdykoliv, například při čekání u doktora, před usnutím, na cestě do práce, při domácích pracích nebo při připravování chutné večeře.

Proto vznikla služba Audiotéka, webový portál, který nabízí audioknihy ke stažení do počítače, mobilního telefonu nebo tabletu ve formátu MP3. A které knihy se dostaly do zvukové podoby? Na serveru www.audioteka.cz najdete přes 1800 titulů mluveného slova, přičemž každým dnem se počet titulů zvyšuje. Výběr je velmi široký, dospělé posluchače zaujmou především detektivní příběhy Sherlocka Holmese, vzpomínková vyprávění Jana Wericha nebo divadelní představení legendárního Divadla Járy Cimrmana.

Všechny zakoupené audioknihy v Audiotéce uživatel najde na své vlastní virtuální Poličce. Audioknihy je možné stahovat opakovaně, a jestli vlastníte chytrý telefon nebo tablet, jsou pro vás k dispozici také bezplatné aplikace Audiotéka určené pro operační systém iOS (iPhone), Android a Windows Phone.

Oblíbené audioknihy pro pamětníky:

Divadlo Járy Cimrmana – Všech 15 her a texty, na které se nedostalo

Za čtyřiačtyřicet let své činnosti uvedlo DJC patnáct divadelních premiér, sehrálo nespočet představení v Praze i na zájezdech, stalo se neodmyslitelným kulturním fenoménem moderních dějin českého humoru a svými hrami ve zvukové podobě potěšilo miliony posluchačů. A tak by se dalo ve výčtu jeho zásluh pokračovat. Ale zdá se, že je třeba udělat definitivní tečku. Tou zakončil i Zdeněk Svěrák Dějiny DJC v datech (přílohová brožura boxu autora Davida Smoljaka), a vydáním celého kompletu 15 her.
Odkaz: http://audioteka.cz/divadlo-jary-cimrmana-vsech-15-her-a-texty-na-ktere-se-nedostalo,audiokniha.html

Táto, povídej – komplet

V létě roku 1969 nabídl rozhlasový režisér Jiří Melíšek, pracující ve dvojici s Vladimírem Rohlenou, že nahraje pro Československý rozhlas životní vzpomínky Jana Wericha. Bylo to v době již počínající normalizace, která však ještě neudeřila plnou silou, takže bylo možné v září téhož roku, postupně, každou sobotu Werichovo svobodné vyprávění, vzpomínky a úvahy vysílat. Půlhodiny, ve kterých si spolu vyprávějí Jan Werich s dcerou Janou, byly nazvány Táto, povídej! Staly se nesouměřitelným fenoménem, celý národ tehdy naslouchal po dobu několika měsíců dosud neznámému sumarizování tohoto umělce. Odkaz: http://audioteka.cz/tato-povidej-komplet,audiokniha.html

Egypťan Sinuhet

Egypťan Sinuhet, velmi citově založená kniha, která je paměťmi onoho muže. Vypráví o jeho životě od doby, kdy připlul jako novorozenec v rákosové lodičce po Nilu a ujali se ho nevlastní rodiče Sehmut a Kipa. Učil se v chrámě Amonově a stal se jako otec lékařem. Vzpomíná, jak byl lékařem faraona Achnatona, kterého tak miloval a který nakonec z jeho rukou přijal smrt. Jak oslepen bojoval pro boha Atona, jenž přinesl tolik neštěstí a bolesti. Na to vše osamělý Sinuhet vzpomíná a všechny tyto příběhy znovu s velkým utrpením, ale někdy i zábleskem radosti, prožívá. Dobrodružství, která zažil, jsou četná.
Odkaz: http://audioteka.cz/egyptan-sinuhet,audiokniha.html

Šimek a Grossmann – Komplet 1966-1971

Za několik málo let společné existence na scéně divadla, televize a rozhlasu vytvořila dvojice herců, zpěváků, komiků a humoristů Miloslav Šimek a Jiří Grossmann řadu vystoupení, z nichž většina žije dosud nejenom ve vzpomínkách diváků, ale zůstala zachována v nahrávkách oficiálních firem (Český rozhlas, Česká televize, Panton, Supraphon, Producentské centrum Františka Rychtaříka) i ve sbírkách soukromých sběratelů. V našem kompletu jsme shromáždili veškeré dostupné záznamy vystoupení obou komiků a seřadili je tak, jak skutečně na scéně probíhaly. Některé záznamy uslyší posluchači zcela poprvé, neboť jde o skutečné objevy, zachráněné před smazáním. Odkaz: http://audioteka.cz/simek-a-grossmann-komplet-1966-1971,audiokniha.html

15 případů Sherlocka Holmese

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících „nová“ dobrodružství známých literárních postav Sherlocka Holmese a Dr. Watsona, jež stvořil Arthur Conan Doyle. Zápletka řady z nich vychází ze specifických přírodovědných znalostí.
Odkaz: http://audioteka.cz/15-pripadu-sherlocka-holmese,audiokniha.html

Přidejte se k nám na:
www.facebook.com/audioteka.cz
www.twitter.com/audioteka_cz
www.gplus.to/audioteka

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.