Exkluzivní výstava věnovaná italskému vermutu Cinzano potrvá pouze tři dny!

Nejoblíbenější vermut v Česku představuje unikátní výstavu „Cinzano: Cesta k objevení italské ikony“. Oslavuje tak více než 260 let značky, která se stala součástí italské a mezinárodní kultury.

Výstava se koná v krásných historických prostorách Italského kulturního institut a bude veřejnosti otevřena pouze po dobu tří dní a to 18. a 19. září od 10 do 17 hodin a 20. září od 10 do 14. Vstup je zdarma a při příchodu každý návštěvník obdrží skleničku Cinzana na ochutnání.
Pro Čechy je Cinzano symbolem pro slavnostní příležitosti a tím nejoblíbenějším vermutem, s nímž Češi oslavují rodinná setkání i významná jubilea. Italský vermut se stal součástí české kultury stejně rychle, jako v rodné Itálii.
„Jsem velmi rád, že se tato putovní výstava dostala do České republiky – místa, kde je tento italský vermut tak oblíbený. Letos se vracíme k tradiční autentické receptuře pravých italských vermutů, abychom zajistili tu nejlepší kvalitu pro spotřebitele při výjimečných okamžicích s jejich blízkými. Jak jinak to oslavit než cestou za historií této italské ikony,“ říká Thomas Hergge, ředitel exportu pro střední Evropu.
Značka Cinzano, jejíž historie se začala psát už v roce 1757 v italském Turíně, dlouhodobě podporuje kulturu a umění. Právě reklamní plakáty Cinzano vystavené na exkluzivní výstavě patří k dědictví toho nejlepšího italského designu.
Výstava je rozdělena do tří tematických sekcí: první a hlavní část je věnovaná reklamní komunikaci prostřednictvím 11 plakátů a 14 náčrtů, na kterých se podíleli nejvýznamnější ilustrátoři a reklamní grafici dvacátého století; druhá část sleduje celkovou historii značky, od jejího vzniku ve městě Turín až po vzestup na mezinárodním trhu; třetí ukazuje některé historické předměty značky, od plaket přes podnosy a brýle až po lahve pocházející z počátku minulého století.
„Výstava věnovaná ikonickému vermutu Cinzanu je světovým unikátem, který nemá ve světě obdoby. Jsem nadšená, že právě kouzelná Praha se stane po dobu tří dnů domovem historických italských artefaktů. Radost mám i z nádherných prostorů Italského kulturního institutu, které jen podtrhují tradiční italskou atmosféru,“ komentuje výstavu Elisabetta Dusi, italská kurátorka výstavy.