Saskia Burešová je tváří osvětové kampaně k očkování proti chřipce

Nastává období chřipkové sezóny, které představuje zvýšené zdravotní riziko zejména pro seniory. Povědomí o nemoci, jejích komplikacích a zejména prevenci šíří kampaň Stop chřipce! K ní se letos připojila i známá televizní moderátorka Saskia Burešová.

Jako nejúčinnější ochranu proti chřipce doporučují odborníci každoroční očkování. A to právě nyní na podzim – tedy ještě předtím, než v důsledku sychravého počasí a častějšího pobytu v uzavřených prostorách začnou mezi lidmi intenzivně kolovat chřipkové viry.

V tuto dobu se nechává pravidelně očkovat i Saskia Burešová: „K očkování mě před lety přivedla jedna ošklivě prodělaná chřipka. Od té doby chodím na vakcínu pravidelně a musím zaklepat na dřevo, že od té doby jsem ji už znovu nikdy nechytila.“ Na očkování zve Saskii a také jejího manžela každý rok praktická lékařka, která svým pacientům zasílá připomínku, že už je opět čas se nechat přeočkovat: „Díky pravidelným preventivním prohlídkám a každoročnímu přeočkování mám jistotu, že mohu pokračovat ve svých aktivitách a práci, a také se setkávat s lidmi, aniž bych se musela bát, že mě chřipka na několik týdnů vyřadí ze života nebo dokonce vážně ohrozí mé zdraví,“ doplňuje Burešová.

Senzační senioři se očkují

Kampaň Stop chřipce! letos spojila síly nejen se Saskií Burešovou, ale také projektem Nadace Charty 77/Konta Bariéry s názvem SenSen – Senzační Senioři. Ten sdružuje české seniorské a neziskové organizace z celé republiky. Právě senioři totiž spolu s chronickými pacienty patří do rizikové skupiny, kterou chřipka ohrožuje nejvíce. Díky této spolupráci a sérii přednášek a edukačních materiálů jim lze cíleně poskytnout informace o chřipce a rizicích, která s sebou přináší. A především o možnosti, jak se účinně chránit očkováním.

Při letošním výročním setkání seniorských klubů SenSen ve Werichově vile Saskia Burešová besedovala s účastníky, vyprávěla nejen o svých zkušenostech s chřipkou a očkováním, ale celkově o svém přístupu k prevenci a zdravému životnímu stylu. Hosty rovněž pobavila historkami z natáčení Kalendária, z dlouholeté práce v České televizi a také perličkami ze svého soukromého života.

 

Nela Kleinová

Zdroj foto: Denisa Libánská

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.