Chystáte se na hory? Bez pojištění odpovědnosti riskujete miliony

Sezona zimních sportů je v plném proudu. Zatímco cestovní pojištění je při cestě do zahraničí běžné, na pojištění odpovědnosti často zapomínáme. Jeho nesjednání nás přitom může přijít i na několik milionů.

Počátkem loňského roku se změnily podmínky pro lyžování a snowboarding v italských lyžařských střediscích. „Povinnost mít zde sjednané pojištění odpovědnosti a schopnost prokázat se tímto dokladem přímo na sjezdovce vstoupila v platnost hned v lednu. I přesto však stále platí, že jsou lidé schopni kvůli stokoruně za pojištění na pětidenním zájezdu do hor riskovat a dostat se do daleko závažnějších dlouhodobých problémů,“ říká Ondřej Vacek, produktový specialista portálu Top-Pojištění.cz.

V roce 2022 neměla pojištění odpovědnosti desetina klientů

Z dat této společnosti vyplývá, že ještě v roce 2019 nemělo sjednané pojištění odpovědnosti na horách 34 % klientů. V letošním roce pak statistika klesla na 11 % lyžařů a snowboardistů. Situace se tedy lepší, ale stále není zdaleka ideální. Jako příklad si můžeme uvést srážku s jiným lyžařem a jeho následnou pracovní neschopnost. Takové náklady mohou dosáhnout i milionů korun, které by musel člověk bez pojistky zaplatit.

Jak si stanovit výši pojistného u zimních sportů?

Cestovní pojištění se zpravidla skládá z léčebných výloh, úrazového pojištění, asistenčních služeb, pojištění zavazadel a právě z pojištění odpovědnosti. Jeho výše se vždy stanovuje zejména dle typu dovolené, na kterou se chystáte. Ty aktivní si tedy samozřejmě žádají vyšší krytí. „U trvalých následků je celkem jedno, jestli je pojištění na 40 nebo 100 milionů, ale u odpovědnosti doporučujeme pojištění alespoň na 10 milionů, byť se klienti často pojišťují na částku pouze kolem 2 milionů Kč, což bohužel v případě větší nehody na sjezdovce nemusí stačit,“ doplňuje Ondřej Vacek.

Nela Kleinová

Zdroj foto: WS Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.