Typy na vánoční dárky z dílny vydavatelství FAMILIUM

Rok se s rokem sešel a Monika Kopřivová a její vydavatelství Familium opět nezahálí. V letošním roce se pustila do titulů, které jsou určeny ženám - maminkám, dětem, cestovatelům, ale i mužům.

Monika je autorkou knih „Babičko, vyprávěj“ a „Dědečku, vyprávěj“. Jde o otevřené knížky pro zaznamenání vzpomínek od dětství po současnost. V České republice se staly bestsellerem, Monice se navíc podařilo knihy vydat i v dalších zemích Evropy, takže dnes najdete knížky „Babičko vyprávěj“ a „Dědečku, vyprávěj“ na Slovensku, ve Francii, ve Španělsku, v Německu, v Itálii či v Polsku.

Knížky, které se všude těší velké oblibě, byly dosud publikovány ve čtrnácti zemích, letos navíc vycházejí v Belgii, Chorvatsku, Litvě a dokonce i v jihoamerickém Chile.
Monika ale v rámci svého vydavatelství Familium vytváří další knihy. Každý rok jich vydává pouze několik, ale o to více se snaží, aby všechny tituly byly co nejvíce propracované a zajímavé. Mezi její nejznámější knihy patří „Strom života naší rodiny“, „Naše výlety“, „Časosběrná kronika naší rodiny“, „Jak rostu“, „Velká kniha vánočních detektivek“ nebo společenské hry „Jak to tenkrát bylo?“ či „Kouzlo Vánoc.“
Letos uvádí Familium uvádí na trh hned několik nových titulů. První z nich je dlouho očekávaná kniha „Maminko, vyprávěj“, která navazuje na bestseller „Babičko, vyprávěj“. Jedná se opět o vyplňovací knihu, do které může maminka zachytit příběhy ze svého života. Svým obsahem a designem ale tentokrát cílí na mladší, maminkovskou generaci. Uvnitř najdete mnoho doprovodných obrázků, které mamince pomohou vybavit si zážitky z mládí.

 

Další novinkou je titul „Cestuj!“ – originální kniha pro všechny cestovatele, která umožnuje plánovat a zaznamenávat výlety po Evropě a po celém světě. V knize si můžete sepsat seznam svých cestovatelských přání, kam byste se chtěli podívat a co byste chtěli ochutnat. Ilustrované mapy jednotlivých evropských zemí a všech světových kontinentů vám nabídnou dostatek inspirace.

 

 

Vydavatelství Familium navíc letos připravilo i dva nové tituly dalších autorů.

„Tajemství řádu arboriánů“, jejímž autorem je Ivan Bauer, je novodobá foglarovka v moderním pojetí, která čtenáře vtáhne a nepustí. Kniha je určená dětem od 11 do 15 let a přináší příběh party dětí, které pátrají po tajemství starého řádu arboriánů. Kniha nabízí příběh plný dobrodružství, zvratů, akce a napětí, ale zároveň opravdový natolik, že by ho mohl prožít jakýkoliv současný teenager.

„Stopy na cestě“ je ukrajinský bestseller z roku 2018, který vyšel jako první kniha Valerije Markuse. Ten se jako výsadkář účastnil bojů na východě Ukrajiny hned na začátku vypuknutí rusko-ukrajinské války (2014). Román se dočkal více než deseti vydání a je považován za jedno z nejlepších uměleckých děl zpracovávající téma války na Ukrajině. Přináší silnou zkušenost dramatických událostí, které čtenář může prožít téměř jako očitý svědek. Emoce se prolínají s fakty, neuvěřitelné příběhy každého jednotlivého vojáka s novodobým bojem ukrajinského národa jako celku za svobodu a důstojnost. Kniha navíc obsahuje několik desítek QR kódů, které prostřednictvím fotografií a videí přenesou čtenáře mezi skutečné lidi a příběhy na frontě.

Knihy lze zakoupit na www.familium.cz nebo u dobrých knihkupců.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.