Tip na výlet: Komentované výšlapy na haldu Emu se uskuteční už tuto neděli

Ostravské infocentrum organizuje pro veřejnost v neděli 6. září dva komentované výšlapy na jedno z nejoblíbenějších ostravských míst - haldu Emu ve Slezské Ostravě.

„V posledních letech jsme výšlapy na Emu vždy v březnu zahajovali naši "procházkovou" sezónu. Brali jsme to za jakési ostravské vítání jara. Letos začínáme poněkud později, vítáme spíše podzim, ale Ema zůstává. Věříme ale, že si návštěvníci užijí komentované výšlapy i tak," vysvětluje organizátor akce Jakub Otto. „Ze známých důvodů jsme byli nuceni na jaře zrušit třeba tematickou procházku po moravskoostravských zaniklých kavárnách nebo prohlídku Poruby. Kvůli tradičně velkému zájmu o výšlapy na Emu jsme ale právě tuto procházku nezrušili a podařilo se nám ji přesunout na nový termín, tedy na tuto neděli. Věříme, že zájemci dorazí. Vstupenky jsou stále k dispozici v předprodeji."

Začátek výšlapů je plánován na 10 a 14 hodin na Prokešově náměstí před Novou radnicí. Sraz účastníků je z důvodu kontroly vstupenek doporučován 15 minut před začátkem. „Výšlap na Emu bereme i jako tematickou procházku o historii Slezské Ostravy. Návštěvníci se mohou těšit například na povídání o místním rodákovi Zdeňkovi Jirotkovi, fenoménu Baníku Ostrava, objevu uhlí v tehdejší Polské Ostravě nebo samozřejmě o haldě Emě jako takové. Tempo bude uzpůsobeno i starším posluchačům. Přesto by výstup neměl zabrat více než 2 hodiny. Rádi bychom zájemce upozornili, že se akce koná za každého počasí a vstupenky se dají pořídit pouze v předprodeji. Na místě u průvodce k dispozici nebudou, ale bude otevřeno infocentrum v Nové radnici, kde předprodej probíhá až do začátku akce nebo do vyprodání vstupenek,“ uzavírá Otto.

Další komentované procházky:
4.10. Ostrava, město hříchu
25.10. Zaniklé obchodní domy

mm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.