Tip na výlet: „pivní“ zážitky v Plzni

Rozvolňování protipandemických opatření vrátilo na seznam atraktivních turistických cílů unikátní Pivovarské muzeum v Plzni, Plzeňské historické podzemí a prohlídkové trasy pivovaru Plzeňský Prazdroj.

Poznat příběh jedinečného piva, které inspirovalo celý svět, můžete na prohlídkové trase Pilsner Urquell.  Provede vás autentickými místy pivovaru, zjistíte, z jakých surovin se slavný ležák vyrábí a nahlédnete i do samotného srdce pivovaru, do historické a současné varny. Novinkou na trase je zrekonstruované kino, které poodhalí, jak se zrodil ten pravý originál. Závěrem si v historických pivovarských sklepech vychutnáte degustaci nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell čepovaného přímo z dubového ležáckého sudu.  

Nevšední pohled do zákulisí pivovaru až do 30. září nabízí výstava fotografií manželů Anny a Karla Kocourkových Industrial Magic volně přístupná na nádvoří pivovaru.

Kompletní vývoj pivovarnictví představí Pivovarské muzeum v Plzni – nejstarší a největší muzeum svého druhu u nás a jedno z nejstarších pivovarských muzeí v Evropě.  Uvidíte, jak vypadal hvozd, jaké nástroje se používaly pro výrobu i stáčení piva, v sekci kuriozit zjistíte, jaké pivní světové rekordy jsou zaznamenány v Guinessově knize rekordů, a u panelů vyrobených z historických pohlednic si pořídíte nezapomenutelnou fotografii do rodinného alba.  Na valečce je aktuálně k vidění multižánrová výstava mladých plzeňských umělců Jsme stromy, která prostřednictvím uměleckých děl reflektuje důležité společenské téma ochrany stromů a jejich nezastupitelnost v našem životě. Na závěr se starší 18 let osvěží čepovaným pivem Pilsner Urquell na zahrádce pivovarského šenku Na Parkáně, jelikož součástí vstupenky je i jedna pivenka.

Chcete-li se dozvědět více o Plzni jako takové, pak zamiřte do Plzeňského historického podzemí.  Prohlídkový okruh chodeb, sklepů a studní je nevšední procházkou historickým jádrem města Plzeň. Podzemní prostory už od 14. století sloužily ke skladování potravin, výrobě piva nebo jako obranný systém během dob nepokojů. Během prohlídky zjistíte, jak podzemí vznikalo, jak rozmanitě bylo využíváno, dozvíte se mnoho zajímavého o životě středověkých obyvatel a také odhalíte tajemství autentických nálezů a zákoutí, které podzemí skrývá.

Marta Molínová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *