„Cukrovka Bot“ pomůže diabetikům

Diabetická asociace České republiky a společnost IBM dnes představily unikátního virtuálního asistenta "Cukrovka Bot" www.cukrovka.cz/bot, který komunikuje s uživateli internetu v reálném čase přirozeným jazykem prostřednictvím otázek a odpovědí.

"Cukrovka Bot" založený na IBM Watson Assistant technologii je schopný reagovat na mnoho praktických otázek týkajících se diabetu v češtině. Nový virtuální asistent má být obecným zdrojem informací pro diabetiky, stejně jako pro jejich rodiny a přátele. 

Inovativní AI asistent pro pacienty s diabetem byl vyvinut jako projekt společenské odpovědnosti firmy IBM a byl bezplatně poskytnut Diabetické asociaci České republiky. IBM Corporate Citizenship realizuje projekty, které řeší akutní problémy ve společnosti. Podle současné statistiky Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR počet pacientů s cukrovkou každoročně rychle roste. V České republice je jeden z deseti lidí diabetik, v zemi žije přibližně 1 milion pacientů. Každý rok je v České republice kolem 60 tisíc nových pacientů s diabetem a 22 tisíc pacientů na tuto nemoc zemře.

“Zahájili jsme diskusi s Diabetickou asociací České republiky o tom, jak nejlépe podpořit pacienty s diabetem v České republice technologiemi IBM a zjistili jsme, že lékaři – specialisté na diabetes pracují na obsahu pro pacienty. Nicméně pro širokou veřejnost je velmi obtížné se orientovat v tomto komplexním portfoliu informací,“ zdůraznila Kristina Kosatiková, odpovědná za Corporate Citizenship v IBM Česká republika.

Stovky tisíc pacientů v České republice, kteří byli doposud odkázáni na doporučení svých lékařů, mají nyní zcela nový informační zdroj, který dokáže zpracovat mnoho otázek týkajících se diabetu, typů cukrovky, komplikací a následků diabetu, stravovacích návyků, častých známek a symptomů diabetu a mnoho dalších. To vše 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. „Cukrovka Bot“ byl vyškolen špičkovými českými lékaři, kteří spolupracují v Diabetickou asociací České republiky. Tento inovativní nástroj pomáhá pacientům lépe pracovat s informacemi a současně jim přináší v inteligentní formě všechna relevantní data z portálu www.cukrovka.cz

Chatbot pro diabetiky byl vyvinut a testován devět měsíců v České republice společností IBM ve spolupráci s Diabetickou asociací České republiky. Je založen na kombinaci nástrojů IBM Watson Assistant a Watson Assistant Workbench s otevřeným zdrojovým kódem, který vývojářům pomáhá vytvářet požadovaný obsah ve velmi uživatelsky přívětivé podobě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *