První pomoc pro suchou pokožku? Pravidelná hydratace

Slunce, bazény, slaná voda v moři i opalování však přináší nemalá úskalí pro naši pleť. Jak se ale vyhnout nepříjemně vysušené kůži, pokud nechceme nejkrásnější dny trávit zavření doma? Základem zdravě vypadající pokožky je poctivá hydratace. Nestačí však jen doplňování tekutin, pleti je třeba věnovat mnohem větší pozornost.

Dostatečná hydratace je důležitá pro zdravě vypadající pleť nejen v obličeji, ale po celém těle. Pokud není pokožka hydratovaná, mohou se projevit nejrůznější alergické reakce, ekzémy či podráždění. Zejména v létě je vhodné pravidelně zařazovat hydratační obličejová kosmetická ošetření, celotělové zábaly, peelingy, masáže a v neposlední řadě tělové rituály. Mít krásně čokoládové opálení je snem mnoha žen. Pokud se rádi vystavujete slunečním paprskům, nezapomínejte

na správnou péči nejen před, ale i po slunění. Velkou pozornost věnujte zejména výběru správného krému na obličej. Předejdete tak nejen nepříjemným spáleninám, ale i vráskám. U pokožky těla nezapomínejte používat přípravky s odpovídající ochranou a aplikovat je v dostatečné míře.

Pleti příliš neprospívají větší teplotní výkyvy. Silné sluneční záření naruší přirozenou kožní bariéru, a proto může být kůže po opalování napnutá, ztrácí lesk a místy se mohou vytvářet suchá místa či šupinky. Chybí jí nejen hydratace, ale i dostatečné promaštění. Lépe zvládat teplotní změny pomáhá také sauna. Pleť zvyklá odolávat extrémním podmínkám v sauně lépe reaguje na nápor v podobě vysokých teplot i slunečního záření. Pravidelným saunováním, se kterým byste ani v létě neměli přestávat, se pokožka zároveň prokrvuje, posiluje a zpevňuje.

Voda je zázrak! Jen pít ale nestačí 

Fakt, že k pořádné hydrataci je zapotřebí dostatečný příjem tekutin, zejména vody, není žádnou novinkou. „Pitný režim je nejen pro pokožku velmi důležitý, obzvlášť v letních měsících. Ale chceme-li mít opravdu krásný a mladistvý vzhled, naše pleť se neobejde bez výživy v podobě hydratačních krémů,” říká Petra Tyrpeklová, manažerka SPA & Wellness Aquapalace Praha. Efektivní hydratační krémy by měly obsahovat ureu, kyselinu hyaluronovou, ceramidy, vitamíny A a E či například zelené a hnědé mořské řasy. Pokud i v létě používáte make-up, měly byste vybrat takový, který pleť nevysušuje.

 Pravidelná péče je základ

K lepší hydrataci obličeje i těla přispívají nejrůznější ošetření, zábaly a rituály. Nabízí se například kyslíkové terapie, hydratační masáže či hydrolifting. „Na kosmetické ošetření bychom měli docházet ideálně jednou za měsíc. Na tělové rituály, jako je masáž či zábal, je doporučení klidně jednou týdně. V případě konkrétních komplikací terapeut doporučí četnost dalších návštěv a navíc vybaví klientku vhodnými produkty pro konkrétní typ pleti,” vysvětluje Tyrpeklová.

Jde o vzhled i o pocit

Zdravě vypadající pokožka je pro každou ženu velmi důležitá. Udělejte si z péče o ni pravidelný rituál, u něhož si navíc příjemně odpočinete. „Cítit se lépe znamená nezapomínat na sebe a nechat se pravidelně hýčkat. Tak jako je ve vašem diáři čas na pracovní schůzky a rodinu, měl by tam být i jasně vymezený čas jen pro vás. Ideálně v podobě tělové masáže, kosmetiky, manikúry a pedikúry,” dodává Tyrpeklová.

Tipy na závěr

  • Na suchou a popraskanou kůži je účinné vepřové sádlo. Vetřete jej do kůže na postižené suché místo. Okamžitě uvidíte, že pleť bude vláčnější a praskliny se rychleji zahojí.
  • Nekoupejte se v příliš horké koupeli, vysušujete tím svou pokožku ještě mnohem víc. Koupelovou kosmetiku zaměňte za oleje.
  • Zařaďte do jídelníčku tučné ryby (losos, makrela, sleď), lněný olej, avokádo a ořechy.

Zkuste domácí pleťovou masku

 Maska 1

Smíchejte jednu lžičku medu, olivového oleje a žloutku. Naneste na obličej a nechte alespoň deset minut působit, poté smyjte.

Maska 2

Dostatečně zralý banán rozmačkejte, přidejte 2 lžičky olivového oleje (nebo bílý jogurt) a žloutek. Naneste na pleť a nechte 30 minut působit, pak opláchněte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *