V květnu se otevřou lázeňské prameny

Velkým svátkem v lázeňských městech je otevírání lázeňských pramenů, které startuje novou sezónu. Na většině míst se prameny otevřou v první polovině května. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program.

Na počest otevírání pramenů se v lázeňských městech pořádají nejrůznější akce. Nechybí farmářské a řemeslné jarmarky, divadelní a folklorní vystoupení, slavnostní mše, průvody nebo svěcení pramenů. „Svěcení pramenů vychází z prastarého zvyku našich předků, kteří na jaře vždy pečlivě čistili malé studánky a vzácné a léčivé minerální prameny. Tradičně budou i letos prameny otevírány takřka ve všech lázeňských městech. Program je připravený např.  v Luhačovicích 11. a 12. 5., v Mariánských Lázních od 11. do 13. 5., v Karlových Varech mezi 4. a 6. 5. a ve Františkových Lázních 19. 5. Lázně Poděbrady budou slavit 110. výročí otevření lázeňské sezóny od 11. do 13. 5. Slavit se bude i v Lázních Libverda, Lázních Bělohrad nebo v Třeboni,“

popsal Richard Šipoš z portálu Spa.cz, který se specializuje na prodej lázeňských a relaxačních pobytů.

S otevíráním pramenů je vždy spojen doprovodný program a letos se mají lázeňští hosté skutečně na co těšit.  „V Luhačovicích jsou připravena folklorní vystoupení, přehlídka historických bicyklů nebo jarmark. V Mariánských Lázních nebude chybět tradiční rituál svěcení pramenů, slavnostní průvod v historických kostýmech nebo koncert symfonického orchestru. V Karlových Varech proběhne slavnostní mše papežským nunciem a městem projede průvod družiny Karla IV. Poděbrady na lázeňské kolonádě chystají po celý víkend bohatý  hudební i taneční program,“ uvedl Richard Šipoš.

V loňském roce navštívilo lázeňská zařízení 855 405 hostů. Zájem o tuzemskou dovolenou ve wellness a lázeňských hotelech bude podle odhadů letos ještě vyšší. „Lidé už lázeňská města nevyhledávají pouze kvůli ozdravným procedurám, ale také díky bohaté nabídce volnočasových aktivit, jako je například turistika, cyklistika, projížďky na koních nebo vodáctví,“ doplnil Richard Šipoš.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *