Soutěž o tři balení Geladrink Sportaktiv

Trápí vás bolesti kloubů a máte artrózu? Zmírnit její průběh a shodit nadbytečná kila je mnohdy téměř nadlidský výkon. Artróza jedním z projevů přirozeného stárnutí organismu a klesající schopnosti regenerace vlastních tkání.

Ke zmírnění projevů artrózy významně napomáhá vhodný aktivní pohyb, úprava životního stylu včetně stravování. Kromě aktivního pohybu můžete navíc projevy artrózy zmírnit užíváním vhodných doplňků stravy.

Důležité jsou zejména kolagenní peptidy, které vyživují buňky kloubních tkání, vitamin C, který hraje ochrannou roli a účastní se syntézy kolagenu či antioxidanty a vitamíny s antihomocysteinovou aktivitou. Na podporu kloubů či při problémech s pálením svalů při aktivním pohybu vyzkoušejte nový Geledrink Sportaktiv, který obsahuje všechny zmíněné vitaminy, L-karnosin, přesličku, vavřín a důležité kolagenní peptidy Fortigel, jež společně s vitaminem C, MSM a glukosaminsulfátem přispívají k udržování normálních a pohyblivých kloubů.

Nordic walking

Jestliže trpíte lehčí či střední artrózou, zapojte do svého rozvrhu nordic walking. Můžete se mu věnovat v jakémkoli věku. Jedná se o zvláštní druh chůze s hůlkami. Při této chůzi spálíte zhruba o 20 až 50 % více energie než při obyčejné chůzi, protože během ní zapojíte mnohem intenzivněji i horní polovinu těla. Než se ale do tohoto sportování vrhnete, poraďte se se svým lékařem a absolvujte začátky pod dohledem instruktora. Ten vám pomůže naučit se správně pohybovat a pak už můžete vyrazit na procházku kamkoli se vám zamane.

Jízda na kole

Pokud chcete mít zdravé klouby, nemusíte se omezovat pouze na chůzi. Lékaři vřele doporučují také jízdu na kole, a to ať už doma na rotopedu nebo venku v přírodě. V případě, že si nevíte rady s nastavením sedla a bolí vás při jízdě záda, nechejte si poradit od zkušeného cyklisty či certifikovaného prodejce. Právě správné nastavení sedla vám pomůže k ideálnímu odlehčení kloubů. Jestli se obáváte tvrdého terénu nebo převýšení či se nechcete omezovat pouze na letní sezónu, pořiďte si kolo či rotoped domů.

Plavání

Plavání patří mezi velmi doporučované aktivity pro ty, kteří mají problémy s klouby. Je skvělé pro zlepšení kondice a také během něj dochází k minimálnímu zatěžování kloubů. Není ale příliš vhodnou aktivitou pro ty, kteří se snaží zhubnout. Tuk se začíná odbourávat ve vodě, která má minimálně 36 °C. Tak teplá voda obvykle ale v bazénech není. Při běžné teplotě vody, která se pohybuje v rozmezí 20 – 26 °C, má organismus spíše sklon ukládat si tuk do zásob. V případě, že chcete hubnout, volte plavání pouze jako doplňkovou aktivitu k chůzi či jiné aktivitě.

Pilates

Mezi nejoblíbenější druhy cvičení patří v poslední době pilates. Oblíbily si ho zejména ženy, pro které je příjemným způsobem posilování, ale naučí je zejména správnému dýchání a práci s pánevním dnem. Mimo to rozvíjí flexibilitu a zlepšuje držení těla. A jakou má výhodu pro ty, které trápí potíže s klouby? Díky pilates aktivujete střed těla a hluboké svalstvo, které drží naši kostru pohromadě, zlepšíte koordinaci těla a odstraníte bolesti kloubů. Během cvičení totiž aktivujete podpůrné svaly, které při běžných posilovacích cvičeních vůbec nezapojíte.

Spirální stabilizace páteře

Metoda je založena na aktivním cvičení s elastickým lanem. Cílem cvičení je léčit a regenerovat meziobratlové ploténky celé páteře. Hlavní efekt metody je vyvolání trakční (protahovací) síly v meziobratlové ploténce. Tohoto efektu dosahujeme aktivací spirálních svalových řetězců, které zužují obvod pasu a protahují tělo směrem vzhůru. Tímto způsobem je páteř při pohybu aktivně stabilizována. Stabilizace páteře má velký pozitivní vliv i nosné klouby jako jsou kyčle nebo kolena.

Podmínky soutěže:

1. Dát FB stránce Životní styl 50 plus „to se mi líbí“ (pokud ještě nemáte)

2. Dát FB stránce Kosmetika & Wellness „to se mi líbí“ (pokud ještě nemáte)

3. Odpovědět správně na soutěžní otázku prostřednictvím webového formuláře + odkaz na web se soutěží

4. Na FB stránce Životní styl 50 plus přidat komentář: soutěžím a sdílím

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *