Několik stovek seniorů se přišlo podívat, jak se bude bydlet v rezidenci budované podle francouzského vzoru

Nájemní bydlení podle západoevropského modelu přilákalo koncem dubna do pražských Kobylis stovky zájemců, kde svůj vzorový byt otevřela seniorská Rezidence RoSa. Ukázalo se, že český senior chce to stejné co francouzský - pohodlné bydlení, nonstop asistenční službu a zájmové kurzy v místě bydliště. A je ochoten si za to připlatit.

„Nájemné přes 15 tisíc sice není málo, ale důchod mám něco přes 10 tisíc a vlastním byt v Praze. Ten plánuji dát k pronájmu, takže zdejší bydlení je pro mne reálné. To pohodlí, že nebudu muset každý den dvě patra do schodů, mi za to stojí“, říká s úsměvem jedna z možných klientek Rezidence RoSa. Její kamarádka doplňuje: „Taky chodíme rády do divadla nebo do lesa a tady je všechno kousek. Navíc se nemusíme trápit, že budeme jednou mladým na obtíž“.
Individuální potřeby a požadavky klientů – to je alfou i omegou pro Annu Ježkovou, iniciátorku zdejšího bydlení pro seniory. Kromě komfortního a bezpečného bydlení se spoustou služeb, myslí na volný čas klientů i na jejich každodenní potřeby. „Například polední menu v místní restauraci bude pro klienty rezidence za zvýhodněnou cenu. Pokud bude někdo potřebovat, může si jídlo nechat donést do bytu. Ve společných prostorách bude centrum služeb otevřené i pro veřejnost – od zmíněné restaurace, přes ordinaci lékaře nebo víceúčelový sál až třeba po kadeřnictví či obchod se smíšeným zbožím. Stálou asistenční službu pro nás bude zajišťovat Český červený kříž“, dodává Anna Ježková.

1 komentář u „Několik stovek seniorů se přišlo podívat, jak se bude bydlet v rezidenci budované podle francouzského vzoru

  1. Jaroslav

    Inzerovanýzpůsob života je sice lákavý, ale pro většinu seniorů nedostupný. Také vyjádření potenciálního zájemce minepřipadá reálné. Jehoekonomická rozvaha mi připadá jen jako reklama.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *